Pohladenie duše články

 • Sila slov

  Posledná úprava:15.01.2013

  Sila slovČastokrát si ani neuvedomujeme, aký sme šťastní. Zdravie patrí v našom živote k tomu najcennejšiemu. Vážiť si ho väčšinou ale začneme, až keď máme zdravotné problémy. Žijeme si svoje šťastné životy a ani nás nenapadne, že by to mohlo byť aj inak - horšie. Smrť, ťažké choroby, či krutý osud zdájú sa nám veľmi vzdialené. Pochopíme to len vtedy,

  Viac »
 • Stopy v piesku

  Posledná úprava:11.01.2012

  Stopy v pieskuRaz v noci istý muž mal zvláštny sen. Snívalo sa mu ako kráča s Ježišom po pláži. Stopy v piesku predstavovali cestu jeho životom. Jeden pár stôp patril mužovi, druhý pár Ježišovi. Keď sa muž dostal k poslednej etape svôjho života uvedomil si, že v tých najtažších obdobia svojho života, videl iba jeden pár stôp v piesku.

  Viac »
 • Špeciálna matka

  Posledná úprava:11.01.2012

  Špeciálna matkaUž ste sa niekedy zamysleli nad tým, ako boli vybrané matky chorých detí? Predstavme si Boha vznášajúceho sa nad zemou rozhodujúceho o stelesnení ideálov, ktorú vykonáva s veľkou starostlivosťou a rozvahou. Poúča svojich anjelov, aby všetko zapisovali do veľkej knihy. "Táto dostane dcéru. Jej patrónom bude svätá Cecília." "Táto bude mať dvojičky. Ich

  Viac »
 • Interview s Bohom

  Posledná úprava:11.01.2012

  Interview s BohomRozhodol som sa, že využijem svoj novinársky talent a napíšem veľkolepý článok. „Posaď sa,“ povedal mi Boh, „takže by si chcel so mnou urobiť interview?“ „Pokiaľ máš čas,“ odpovedal som. On sa na mňa pousmial popod fúzy a povedal: „Môj čas sa volá večnosť a je ho dostatok na čokoľvek, takže ktoré otázky máš na srdci?“

  Viac »
 • Vytesané do kameňa

  Posledná úprava:11.01.2012

  Vytesané do kameňaDvaja kamaráti sa vydali cez púšť. Predtým sa ale pohádali a jeden z nich dostal facku od toho druhého. Dotyčný, než by niečo povedal, zohol sa a napísal prstom do piesku: "Dnes mi môj najlepší priateľ dal facku." Putovali ďalej. Došli ku krásnej oáze s jazierkom.

  Viac »
 • Čínsky nosič vody a hlinené nádoby

  Posledná úprava:16.02.2012

  Čínsky nosič vody a hlinené nádobyV Číne jeden nosič vody mal dve veľké hlinené nádoby. Viseli na obidvoch koncoch palice, ktorú nosil na pleciach. Na jednej bola prasklina, kým tá druhá bola dokonalá a vždy niesla plnú mieru vody. Na konci dlhej cesty, ktorej trasa bola od potoka až k domu, prasknutá nádoba mala vodu už len do polovičky.

  Viac »
 • Štyri sviečky

  Posledná úprava:15.02.2012

  Štyri sviečkyKde bolo, tam bolo, boli raz štyri sviečky. Tak veľké bolo ticho okolo nich, že bolo jasne rozumieť tomu, čo si navzájom rozprávali. Prvá sviečka prehovorila: "JA SOM MIER. Ale ľudia nie sú schopní ma udržať pri živote. Myslím si, že vyhasnem?"... Onedlho len tenký pásik dymu pripomínal niekdajší žiarivý plameň. Druhá sviečka povedala: "JA SOM VIERA!

  Viac »
 • Malý chlapec sa spýtal mamy: "Prečo plačeš?"

  Posledná úprava:30.03.2013

  Malý chlapec sa spýtal mamy: "Prečo plačeš?"Malý chlapec sa spýtal mamy: "Prečo plačeš?" "Pretože som žena," povedala mu. Nerozumiem!" povedal syn. Jeho mama ho len objala a povedala: "A nikdy ani neporozumieš." Neskôr sa chlapec opýtal svojho otca: "Prečo sa mi zdá, že mama plače bez dôvodu?"

  Viac »